opel astra ecoflex motorDÜŞÜK MALİYETE YÜKSEK TEKNOLOJİ.

Motor verimliliğini optimize edebilmek için Opel, yanma işlemini geliştiren ve hem sürtünmeye hem de ağırlığa bağlı olan kayıpları azaltan gelişmiş teknolojiler kullanıyor.

Değişken Valf Zamanlaması (VVT)

Hava akışını ve yanmayı geliştirmek için Değişken Valf Zamanlaması emme ve egzoz valflerinin zamanlamasının işlem sırasında değiştirilmesini sağlıyor. Yük koşullarına sürekli olarak adapte oluyor ve bu sayede düşük tüketimle birleşen artırılmış performans sunuyor.

 

 

Değişken Emme Manifoldu

Valf kontrollü emme sisteminin uzunluğunu değiştirerek düşük devirlerde yüksek tork için hava akış hızı, havayı daha alçak bir konuma yönlendirerek artırılır.

 Daha yüksek devirlerde geniş çaplı daha kısa bir konum en uç performansı üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Opel, hem benzinli hem de dizel motorlarda bu teknolojiyi kullanmaktadır.

Değişken Turboşarj

Düşük motor hızlarında tipik turbo gecikmesini önlemek için turboşarjlar değişken geometrili türbine sahiptir. İdeal verimlilik için elektronik sensörler değişken pervanelerin konumunu kontrol etmektedir.

Çok Enjeksiyonlu Common Rail Sistem

Daha kontrollü ve daha pürüzsüz bir yanma için aşırı hızlı enjektörler, her motor döngüsü için 8 enjeksiyona olanak vermektedir. Sonuç daha iyi sürüş konforu, daha sessiz bir motor, azaltılmış tüketim ve düşük emisyondur.

Kapalı Yanma Sistemi

Basınç sensörlerine sahip dizel ısıtma bujileri yakıt enjeksiyon işlemine ince ayar yapabilmek için yanma odasını sürekli kontrol eder. Bu da, düşük emisyon ve gürültüyle birlikte daha iyi performans ve daha iyi yakıt ekonomisi veren kapalı yanma sistemine olanak sağlamaktadır.


Opel Çıkma Motor Parçaları

Opel combo, astra, vectra, zafira, corsa e diğer opel marka ve modellerine ait motor ve motor çıkma parçalarını telefon numarasını arayarak sorabilirsiniz. Depomuzda her türlü motor çıkma parçasıı rahatlıkla bulabilirsiniz. Siparişlerini aynı gün kargoya verilir.

Ecoflex çıkma motor resmiEcoflex Motor Resmiopel ecotech motor